XIII Baltijos šalių diskusijų forumas „Atliekų tvarkymas“

Neabejingi minimalizmui, beatliekiam gyvenimo būdui ir atliekų tvarkymo problematikai š.m. rugsėjo 29-30 d. rinkosi Druskininkuose. Dalyvavome!

Baltijos šalių diskusijų forumas „Atliekų tvarkymas“ tryliktus metus iš eilės bendros diskusijos kvietė atliekų ir aplinkosaugos sektorių politiką formuojančių institucijų, savivaldybių atstovus, atliekų tvarkytojus ir perdirbėjus, nevyriausybines organizacijas ir mokslo įstaigas.

Konferencija pradėta plenariniu posėdžiu: Beatliekis gyvenimas – atliekų tvarkymo sistemos konkurentas?

Svečiuose – Bea Johnson (JAV) – beatliekio ir minimalistinio gyvenimo būdo (angl. zero waste) judėjimo pradininkė, šiuo metu pasaulyje ypač populiari tinklaraštininkė (Zero Waste Home), turinti 10 milijonų peržiūrų, bestseleriu tapusios knygos „Zero Waste Home“, išverstos į 11 kalbų, autorė, pokyčių lyderė.  

Dėmesio centre klausimai:

Žiedinės ekonomikos („imk-gamink-naudok/dalinkis-perdaryk, atnaujink, pakartotinai naudok – perdirbk – gamink“ ) link. Konkreti veikla ir rezultatai, geroji praktika. Ar beatliekis ir minimalistinis gyvenimo būdas yra iššūkis ar galimybės gamybos, prekybos ir atliekų sektoriams? Atsakingo vartojimo pavyzdžiai rodo, kad žiedinė koncepcija įgyvendinama namų ūkio lygiu. Ar galima šiuos pavyzdžius perkelti į pramonės ar valstybės lygį? Kas diktuoja sąlygas siekiant žiedinės ekonomikos: vartotojai (naudotojai), valstybės tarnautojai ir politikai, ar verslo atstovai? Rūšiuoti atliekas pramokome. Ar Lietuvos visuomenė pasiruošusi žengti sekantį žingsnį atliekų vengimo ir integruoto išteklių valdymo link? Kam kurti atliekas, kad paskui reikėtų jas tvarkyti? Gal geriau naudoti “tvarkingai” (kokybiškai ir atsakingai) atrandant naujas gyvenimo ir verslo galimybes? Atliekų vengimo ir pakartotinio panaudojimo santykis su atliekų tvarkymo sistemomis. Teisiniai, mokestiniai, socialiniai aspektai, poveikis atliekų tvarkymo užduočių įgyvendinimui. (Organizatorių kvietimo informacija)

Konferencijos programa ir daugiau informacijos: www.atliekutvarkymas.com.